מכירת ציורי שמן בקנדה

עבודה במכירת ציורי שמן היא אחד הענפים הגדולים ביותר של עבודה בקנדה, ולא מעט צעירים ישראלים בוחרים באפשרות זו של עבודה בחו"ל, על פני ענף העגלות הפופולארי והמצליח. שיטת המכירה מדלת לדלת היא עניין ותיק ונפוץ בקנדה, שהחל כבר לפני כ- 30 שנה. לפני קצת יותר מעשור החלה לראשונה להתפתח תעשייה של עבודה בקנדה בציורי שמן, שהתבססה על תשתית המכירה הקיימת. מאז הצטרפו לחברות החלוצות עוד כמה חברות, ובמשך השנים עבדו בציורי שמן בקנדה כמה מאות עובדים (אם לא אלפים).

עבודה במכירת ציורי שמן בקנדה

עיקר העבודה של מכירת ציורי שמן מתבצע בבתים פרטיים, אף שבחלק מהמקומות מגיעים המוכרים גם לבנייני משרדים. שעות העבודה משתנות בהתאם לכך. בבנייני משרדים עבודת המכירות היא בשעות היום, ואילו בבתים פרטיים העבודה היא בשעות אחה"צ והערב בהן אנשים נמצאים בבית. שעות העבודה היומיות מסתכמות בד"כ ב- 4-5 שעות, וזה אחד היתרונות הגדולים של עבודה בציורי שמן, המותירה למוכרים זמן רב פנוי להנות מהמגורים בחו"ל ומהאטרקציות שיש בקנדה.

הפן הקשה יותר של העבודה מתבטא באופן פיזי. עבודה בקנדה בציורי שמן כוללת שהייה ממושכת בחוץ, ובימי חורף קפואים (ויש בקנדה לא מעט ימים כאלה) הטמפרטורות צונחות אל מתחת לאפס. גם ההליכה עם תיק תמונות גדול, אף שאינו כבד במיוחד, עלולה להיות מעיקה לפעמים. למרות הקשיים, עבודה בקנדה במכירת ציורי שמן נשארת פופולארית למדי בשל אפשרויות הרווח הגבוהות. קנדה היא מדינה עם אוכלוסייה אמידה, והמכירות נעשות בשכונות שבהן יש קהל לקוחות פוטנציאלי רחב במיוחד.

יעדי עבודה עיקריים בקנדה

הרבה מהצעות העבודה בקנדה בכלל, ובציורי שמן בפרט, מתרכזות באזור טורונטו, שהיא העיר הגדולה ביותר בקנדה. עוד יעד נפוץ למדי הוא מונטריאול, בירת מחוז קוויבק הצרפתי. הרבה מתושבי קוויבק דוברים צרפתית כשפת אם, כך שאם יש לכם ידע מסוים בצרפתית תזכו ליתרון משמעותי בעבודה בקנדה בציורי שמן. מכירת ציורי שמן נפוצה מעט פחות מעבודה בעגלות, והדבר מתבטא גם בצמצום מסוים ביעדי העבודה.

נורמות עבודה בקנדה במכירת ציורי שמן

ככלל, הקנדים הם עם מנומס מאוד, ונוהגים בנועם הליכות. הרבה ישראלים שרגילים לחום ולסחבקיות תופסים את הנימוס כקור, ולא מפנימים את נורמות העבודה המקובלות בקנדה של המקומיים בזמן מכירת ציורים. חשוב לזכור כי אתם נכנסים לבתיהם של אנשים, ומצופה מכם לנהוג בהתאם. דיבור קולני מדי, מגע גופני ואגרסיביות יתר לא יגרמו לקנדים להעריך את הכנות שלכם, אלא ירתיעו אותם ויגרמו להם לסלק אתכם מהבית. בכלל, חשוב ללמוד גם לקבל 'לא' כתשובה. יש גבול דק ועדין בין אסרטיביות וניסיונות שכנוע ובין הטרדה, וכל מוכר בקנדה צריך ללמוד את הגבול.

תנאי העסקה

ברוב המקרים עבודה בציורי שמן נעשית דרך חברה, ולא באופן עצמאי. החברות אמורות לדאוג לעובדים כמעט לכל דבר, החל מהכשרה מתאימה בימים הראשונים וכלה בדאגה למגורים הולמים, לרכב, לפיזור בשכונות המתאימות וכו'. ברוב המקרים העובדים משלמים לחברה כמה מאות דולרים קנדיים עבור השירותים הללו, אולם המשכורות הגבוהות שתרוויחו במסגרת עבודה בקנדה בציורי שמן ישאירו לכם רווח גדול דיו גם אחרי התשלום לחברה.