לחיות ולעבוד בקנדה – הכי טוב שאפשר

ישראלים רבים טסים לעבוד בקנדה מדי שנה, במטרה לחיות בה, לטייל בה וכמובן לחסוך הרבה כסף. קנדה נחשבת למדינה סובלנית, ליברלית ופתוחה, היא מדינה עשירה בעלת כלכלה מפותחת ויציבה, עם איכות החיים בין הגבוהות בעולם. מבחינת שטחה, קנדה מדורגת כמדינה השנייה בגודלה על פני כדור הארץ, ובגלל מיקומה הצפוני אוכלוסייתה דלילה ביחס לשטחה ומרוכזת בעיקר בחלק הדרומי של המדינה, בסמוך לגבול עם ארה"ב. שטחים נרחבים בקנדה בלתי מיושבים ופראיים ועומדים לרשותם של המטיילים לחקור וליהנות מיופיים.

לחיות ולעבוד בערים הגדולות בקנדה

עבודה בקנדה מוצעת לישראלים בתחומים מגוונים ועל פני איזורים שונים במדינה. עבודה בערים הגדולות, כגון ונקובר, טורונטו ומונטריאול פופולארית במיוחד, מפני שאלו זוכות מדי שנה להיכנס לרשימת הערים הטובות ביותר בעולם למחייה ולמגורים, ובאופן כללי רמת החינוך הגבוהה, מערכת הבריאות היעילה, המיסים הנמוכים והיחס בין הוצאות המחייה לשכר הממוצע, הופכים את קנדה לאחת המדינות הכדאיות לעבודה בחו"ל. להוציא את הקור השורר ברוב חלקי המדינה כמעט רוב חודשי השנה, אין פלא, אפוא, שאנשים כה רבים מבקשים לעבוד בקנדה ולחיות בה.

לעבוד בקנדה באופן חוקי

על מנת לעבוד בקנדה באופן חוקי עליכם להחזיק בויזת עבודה. ויזת העבודה חשובה ביותר, היא מקנה לעובד זר זכויות בסיסיות ומאפשרת לו לעבוד מבלי לחשוש מכליאה וגירוש. למרבה השמחה, רשויות ההגירה בקנדה גמישות וידידותיות והסיכויים לקבלת אשרת עבודה זמנית גבוהים בהרבה מאשר במדינות מערביות אחרות דוגמת ארה"ב ואוסטרליה.

ישנן דרכים שונות לקבלת ויזת עבודה חוקית בקנדה. האחת, צריכה להיות חברה הפועלת באופן חוקי בקנדה המבקשת להעסיק אתכם. החברה יכולה לפנות אל הרשויות ולהנפיק לכם ויזת עבודה זמנית בקנדה. דרך נוספת היא אם יש לכם מקצוע או כישורים ספציפיים שיש להם ביקוש בקנדה, כמו אנשים בעלי הכשרה בסיעוד בשל המחסור החמור בכוח אדם כזה. אם ברצונכם להשקיע כסף במיזם עסקי כלשהו או לפתוח עסק תוכלו גם לקבל ויזה, או אם חברה בארץ שולחת אתכם לרילוקיישן בקנדה. אופציה נוספת היא הנפקת ויזת סטודנט המאפשרת גם עבודה, זאת במידה ואתם עתידים ללמוד בקנדה.

לעבוד בחברה חוקית ומסודרת

מרבית החברות המפעילות עגלות או מתמחות במכירת ציורי שמן בקנדה, מנפיקות לעובדים ויזת עבודה המאפשרת להם לעבוד בקנדה באופן מסודר, לפתוח חשבון בנק ולעבוד בראש שקט, מבלי להסתכן בהסתבכות עם רשויות החוק.

במידה ואתם עתידים לעבוד בחברה הפועלת בקנדה באופן חוקי או נוסעים לעבוד בקנדה מטעם חברה בארץ, תיהנו מכך שהחברה עצמה תתעסק עם הנפקת הויזה. במידה ואתם מעוניינים לעבוד בקנדה באופן עצמאי או במסגרת היותכם סטודנטים, מומלץ ביותר להיעזר בשירותים של אחת מן החברות המתמחות בהוצאת ויזות עבודה.

הגירה לקנדה

קנדה היא מדינה שיחסית קל להגר אליה. עם צפיפות אוכלוסייה נמוכה ושטח עצום, מוכנה קנדה להוסיף למניין אזרחיה כל אדם, כל עוד תורמים כישוריו לפיתוח וקידום המדינה. ישנם מספר מסלולי הגירה אפשריים, שלכל אחד מהם קריטריונים שונים על פיהם תוכרע בקשת ההגירה שלכם. מכיוון שמדובר בתהליך האורך זמן ודורש התעסקות בעניינים בירוקרטיים, היעזרות בחברה המתמחה בהגירה לקנדה, הבקיאה באופן ההתנהלות מול הרשויות הקנדיות, יכולה בהחלט להקל עליכם ולקרב את הרגע בו תוכלו לעבוד ולחיות בקנדה כאזרחים מן השורה.