איך לחפש עבודה בקנדה

בעבר חיפוש עבודה בחו"ל לא היה כה פשוט, ואילו כיום, בזכות האינטרנט העולם הפך לכפר גלובלי, וכמעט כל מידע זמין ונגיש לכולנו. כך גם המידע על עבודות בחו"ל המרוכז באתרים יעודיים מומחים בתחום. מרבית החברות המעסיקות צעירים ישראלים בקנדה הן חברות ישראליות, וההסכם על תחילת העבודה נחתם כבר בארץ. עבודה בקנדה טומנת בחובה יתרונות רבים – קנדה היא מדינה יפהפייה, האטרקציות התיירותיות בה אינסופיות, החיים נוחים ושלווים במיוחד והיא בעלת יציבות כלכלית גבוהה. החלטתם שאתם רוצים לעבוד בקנדה, אבל לא יודעים מהיכן להתחיל? אתם נמצאים במקום הנכון. בכתבה הבאה אספנו עבורכם מידע חשוב בנושא.

איך מתחילים לחפש עבודה בקנדה

הצעות העבודה בקנדה נמצאות ברחבי האינטרנט – רק צריך להגיע אליהן. שיטוט בלוח עבודה בקנדה של אתר MAKA – הפורטל המוביל בתחום העבודות בחו"ל, יתן לכם מושג לגבי תחומי העבודה המוצעים בקנדה, התנאים, ומוקדי העבודה הבולטים במדינה.

חיפוש עבודה בקנדה לפי תחום

קנדה מציעה מבחר תחומי עבודה לישראלים. התחום הותיק ביותר של עבודה בקנדה הוא מכירת ציורי שמן מדלת לדלת, וגם לאחר ותק של יותר מעשר שנים הוא מהווה חלק חשוב משוק העבודה. לצד ענף ציורי השמן מככבת גם עבודה בעגלות בקנדה. חיפוש העבודה יכלול בעיקר הצעות משני התחומים הללו, אך לצידן יופיעו הצעות שונות כגון עבודה כאומנת לילדים, עבודה במנעולנות או עבודות בתחומי המסעדנות והאבטחה. תחומי המכירות נחשבים לענפים הרווחיים ביותר, ומשום כך מבוקשים מאוד בקרב צעירים. עם זאת, חשוב לזכור כי מדובר בתחומים תובעניים מבחינות רבות והם אינם מתאימים לכל אחד. על מנת לגלות איזה תחום עבודה מתאים לכם, כדאי לקרוא היטב מהן דרישות העבודה בכל תחום.

חיפוש עבודה לפי אזור

קנדה מחולקת לעשר פרובינציות. הגדולות מביניהן – אונטריו, קוויבק, בריטיש קולומביה ואוטווה – הן היעדים העיקריים של עבודה בקנדה. כל חיפוש עבודה בקנדה יגלה לכם כי חלק נכבד מהצעות העבודה מתרכז בטורונטו, העיר הגדולה ביותר ובירת מחוז אונטריו. טורונטו הענקית ידועה כעיר מלאת חיים ואפשרויות, ויש בה קהילה יהודית משמעותית ומשפחות ישראליות רבות. כתוצאה מכך מהווה טורונטו יעד מועדף על שומרי מסורת שמבקשים לעבוד בחו"ל, וגם על מי שמחפש עבודה כעצמאי. גם העיר מונטריאול, שנמצאת במחוז קוויבק, היא יעד נחשק לעבודה בקנדה. מונטריאול, כמו כלל מחוז קוויבק, מזכירה יותר עיר צרפתית ויש בה שפע מאפיינים אירופיים, לרבות צרפתית כשפה רשמית ורוב של דוברי צרפתית כשפת אם. יעדים נוספים שראוי לשים אליהם לב בחיפוש עבודה הם הערים ויניפג וונקובר.

איך לבחור חברה

בעת חיפוש עבודה תיתקלו בעשרות הצעות שעשויות להיראות לכן כמעט זהות, וכדי לעמוד על ההבדלים שבין החברות יש צורך בפגישה אישית עם נציג החברה. כדאי להכין לכל פגישה רשימת שאלות חשובות כמו גובה השכר, תנאי המחיה שמספקת החברה, אורך ההכשרה לתפקיד והניסיון הקודם של החברה. כמו כן, כדאי לקבל מספרי טלפון של ממליצים מטעם החברה, אף שיש להתייחס להמלצות בעירבון מוגבל. חשוב להשקיע זמן ומחשבה בתהליך חיפוש עבודה בקנדה, כיוון שיש חשיבות רבה לחברה שבה תבחרו לעבוד.